Pijany kierowca chciał uciec policjantom - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Pijany kierowca chciał uciec policjantom

Data publikacji 22.06.2018

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 56-letni mieszkaniec gminy Borki, który wczoraj w miejscowości Stara Wieś nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed radiowozem. Mężczyzna jak się okazało był pijany. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 19:00 w miejscowości Stara Wieś. Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego chcieli zatrzymać do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel, który jechał bez wymaganych świateł. Kierowca auta widząc sygnały do zatrzymania pojazdu próbował uniknąć kontroli i podjął próbę ucieczki zajeżdżając drogę dla radiowozu. Szybko jednak został zatrzymany. Wówczas okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 56-letni mieszkaniec gm. Borki. W chwili zatrzymania był pijany. W rozmowie z policjantami swoje zachowanie tłumaczył faktem, że widząc zatrzymujących  go policjantów spanikował. Spożywał wcześniej alkohol, dodatkowo w pojeździe przewoził dwóch pasażerów również pod wpływem alkoholu. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Teraz o dalszym losie 56-latka zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast nie zatrzymanie się do kontroli i ucieczka zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie dodatkowo za popełnione wykroczenia.

P.W.