Wywrócił się jadąc skuterem. Powodem promile - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Wywrócił się jadąc skuterem. Powodem promile

Data publikacji 06.07.2018

Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca skutera, który wczoraj podróżując jednośladem wywrócił się i doznał potłuczeń. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i trzeźwość za kierownicą.

Wczoraj tuż po godz. 13:00 dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany o tym, że w miejscowości Ostrówki gm. Wohyń doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący skuterem mężczyzna, jadąc drogą od strony miejscowości Szóstka gm. Drelów  stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się.  Kierowcą skutera okazał się 41-letni mieszkaniec gm. Wohyń.

W chwili zdarzenia mężczyzna był pijany. Badanie wykazało ponad 2.5 promila alkoholu w jego organizmie.  Kierujący nie odniósł obrażeń ciała, jedynie się potłukł.

Tteraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swe czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o zachowanie „trzeźwego” myślenia i kierowania pojazdami, nie decydujmy się na jazdę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

P.W.