Spotkanie z przedszkolakami - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Spotkanie z przedszkolakami

Data publikacji 04.10.2018

Policjanci z radzyńskiej komendy spotkali się z przedszkolakami, wychowankami niepublicznego przedszkola „Kacperek” w Radzyniu Podlaskim. Podczas spotkania funkcjonariusze zaprezentowali zarówno pracę, jak też wyposażenie policjantów. Przekazali również wiedzę na temat bezpiecznych zachowań na drodze, w przedszkolu oraz w domu. Na zakończenie maluchy otrzymały elementy odblaskowe.

Wczoraj funkcjonariusze radzyńskiej komendy odwiedzili wychowanków niepublicznego przedszkola „Kacperek” w Radzyniu Podlaskim. W trakcie pogadanki maluchy zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania po drodze. Wiedzą już jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, poruszać się poboczami dróg oraz jak ważne jest posiadanie elementów odblasków. Policjanci uświadomili najmłodszym z jakimi zagrożeniami wiąże się nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nie zabrakło informacji na temat bezpiecznego przewożenia dzieci w pojazdach. Aby utrwalić przekazane informacje policjanci wyruszyli z grupą uczniów na lekcję w praktyce. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy maluchy uczył się bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.

    W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, otwartością oraz ogromnym zaciekawieniem szczegółów związanych z pracą policjantów. Obejrzały również sprzęt będący na wyposażeniu policji. Na zakończenie dzieci obdarowane zostały przez mundurowych elementami odblaskowymi.